فراخوان دومین جشنواره ی استانی دانش آموزی مشاعره ی رضوی

 

فراخوان دومین جشنواره استانی مشاعره دانش آموزی چاپ و به تیراژ 4000 نسخه در سطح استان بوشهر توزیع شد  .

زینب عوض پور مسؤل دبیرخانه جشنواره گفت  دومین جشنواره دانش آموزی مشاعره رضوی استان با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه و گرامیداشت تولید كنندگان و  پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه معارف امام زمان«ع» در دو مرحله شهرستانی و استانی بترتیب 20 فروردین و آبان ماه همزمان دهه كرامت برگزار خواهد شد  . علاقه مندان و داوطلبین می توانند جهت ثبت نام و كسب اطلاعات بیشتر به مدارس یا ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها مراجعه و فراخوان را دریافت نمایند.

ایشان در خصوص جوائز مرحله استانی این جشنواره گفت: نفر اول تندیس و لوح تقدیر و سفر به مشهد مقدس و مبلغ 000/000/3 ریال، نفر دوم تندیس و لوح و سفر مشهد مقدس و مبلغ 000/500/2 ریال و نفر سوم تندیس و لوح و سفر مشهد مقدس و مبلغ 000/000/2 تقدیم می شود.

نفرات برگزیده اول تا پنجم این جشنواره به مرحله كشوری كه در استان بوشهر برگزار می شود راه می یابند .

 

*** 

جشنواره سراسری قلم 


جشنواره سراسری قلم در راستای رشد و بالندگی هنر نمایشنامه‌نویسی و تشویق و تقدیر از نمایشنامه‌نویسان در سطح كشور با همكاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با محوریت اندیشه اسلامی ـ ایرانی و با تكیه بر فرهنگ بومی این مرز و بوم پر گوهر 20 فروردین‌ماه 90 در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند تا 25 اسفندماه سال جاری طرح نمایشنامه‌ خود را با اتكا به مفاهیمی چون پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، مناسبت‌های مذهبی، آداب و رسوم و آئین‌ها و مناسك‌ منطقه‌ای، اقتباس از ادبیات كهن و یا معاصر ایران و سرگذشت‌های تاریخی به دبیرخانه این جشنواره واقع در فرهنگسرای نیاوران ارسال نمایند.
زمان اجرای نمایش‌های طرح‌های ارایه شده نباید بیش از 60 دقیقه باشد و طرح‌های ارسالی منحصراً باید برای شركت در این جشنواره تنظیم شده و در دیگر جشنواره‌ها و یا مسابقات ارایه نشده باشد.

هنرمندان می‌توانند آثار خود را از طریق مراجعه حضوری یا پست پیشتاز به نشانی دبیرخانه و برای سهولت كار و كمك به تسریع در امور به وسیله پست الكترونیك ghalamnia@gmail.com آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید و یا فاكس طرح مورد نظر به شماره 02122299430 اقدام نمایند.
پذیرش آثار در این جشنواره در دو مرحله صورت می‌گیرد مرحله نخست ارایه طرح نمایشنامه و مرحله دوم پس از انتخاب طرح‌های برگزیده توسط هیأت داوران نسبت به عقد قرارداد با نویسندگان آثار به منظور نگارش نمایشنامه اقدام خواهد شد.

به نفرات برگزیده اول تا سوم در پنج موضوع اعلام شده جوایز ارزنده‌ای تقدیم خواهد شد و در مرحله دوم طرح‌های برگزیده پس از تبدیل به نمایشنامه از امتیاز چاپ و اجرا برخوردار می‌گردند.
گفتنی است اختتامیه نخستین جشنواره سراسری قلم در تاریخ 20 فروردین‌ در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.