بانك فراخوان های ادبی یاران و همراهان ارجمند: انشاالله برآنیم در این وبلاگ هم به برگزار کنندگان برنامه ها در اطلاع رسانی کمک کنیم و هم به مخاطبان خصوصا اهل قلم شهرستان ها در یافتن امکان های متنوع شرکت در برنامه ها . اما این وبلاگ هیچ ارتباط خاصی با برگزار کنندگان محترم برنامه ها نداردودرج فراخوان به معنای تایید هیچ برنامه ای (اعم از اعتبار و سطح کیفی و...) نیست.پاسخگویی به موارد مربوط به شرکت در فراخوان ها نیز نه در توان ماست و نه در دستور کار ما.حتی الامکان سعی می شود در ابتدای هر فراخوان عنوان نهاد برگزارکننده ذکر شود.و در نهایت اینکه مسوولیت صحت و سقم و هر خلف وعده ای در هر فراخوان فقط با اعلام کنندگان فراخوان و برگزار کنندگان آن است لذا خواهشمند است در ارتباط با نکات فوق از ما پاسخی نخواهید. با سپاس و آرزوی توفیق الهی دوست شما: tag:http://farakhan.mihanblog.com 2019-01-20T11:40:39+01:00 mihanblog.com خداحافظی و اسباب کشی به خانه ی تازه برای سلام دوباره! 2012-09-02T07:26:29+01:00 2012-09-02T07:26:29+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/228 باران فروردین سلامانشاالله حال همه دوستان خوب باشدضمن عذرخواهی از همه ی عزیزان بابت تاخیر فراوان این مثنوی! به اطلاع می رساند از این به بعد انشاالله در فیس بوک خدمتتان هستیم.جهت ورود به هر صفحه روی عنوان آن کلیک بفرمایید.  گروه بانک فراخوان های ادبیصفحه ی بانک فراخوان های ادبیصفحه ی خودم سلام
انشاالله حال همه دوستان خوب باشد
ضمن عذرخواهی از همه ی عزیزان بابت تاخیر فراوان این مثنوی! به اطلاع می رساند از این به بعد انشاالله در فیس بوک خدمتتان هستیم.
جهت ورود به هر صفحه روی عنوان آن کلیک بفرمایید.


  گروه بانک فراخوان های ادبی

صفحه ی بانک فراخوان های ادبی

صفحه ی خودم


]]>
ششمین کنگره سراسری شعر رضوی 2011-08-18T07:53:13+01:00 2011-08-18T07:53:13+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/227 باران فروردین فراخوان ششمین کنگره سراسری شعر رضوی از سری برنامه های نهمین جشنواره بین المللی امام رضا (علیه السلام ) اعلام شد. اهداف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی/ گسترش فعالیتهای فرهنگی ، هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین به ویژه امام رضا (ع) گرامیداشت تولید کنندگان و پدید آورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه سیره ، شخصیت و معارف امام رضا 0ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار موضوع برگزاری  کنگره شعر پیرامون زندگی  و ابعاد مختلف شخصیت هشتمین اخت

فراخوان ششمین کنگره سراسری شعر رضوی از سری برنامه های نهمین جشنواره بین المللی امام رضا (علیه السلام ) اعلام شد.

اهداف

اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی/ گسترش فعالیتهای فرهنگی ، هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین به ویژه امام رضا (ع) گرامیداشت تولید کنندگان و پدید آورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه سیره ، شخصیت و معارف امام رضا 0ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار

موضوع

برگزاری  کنگره شعر پیرامون زندگی  و ابعاد مختلف شخصیت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضت امام رضا (ع)

شرایط شرکت

محدودیت سنی برای شرکت کنندگان وجود ندارد / قالب اشعار ارسالی به کنگره آزاد است ( قصیده و غزل و....) شرکت کنندگان می توانند حداکثر  3 اثر به دبیرخانه ارسال نمایند / آثار به صورت تایپ شده و ثبت نام از طریق وب سایت کنگره انجام می گیرد. www.Kermanrazavi.ir

داوری

داوری توسط اساتید مجرب و متعهدکشور در سه مرحله با سه تیم داوری  مجزا  انجام خواهد شد / دبیرخانه کنگره با توجه به حجم و نوع آثار رسیده ازطریق هیات داوری تعدادی از آثار را انتخاب و از صاحبان اثر  جهت حضور و قرائت شعر در کنگره دعوت  به عمل خواهد آورد.

جوایز

نفر اول : لوح سپاس و تندیس  جشنواره و مبلغ 8000000ریال جایزه نقدی

نفر دوم: لوح سپاس و تندیس جشنواره و مبلغ 7000000ریال جایزه نقدی

نفر سوم : لوح سپاس و تندیس جشنواره ومبلغ 6000000ریال  جایزه نقدی

نفر چهارم : لوح سپاس و تندیس جشنواره و مبلغ 5000000ریال جایزه نقدی

نفر پنجم: لوح سپاس و تندیس جشنواره  ومبلغ 4000000ریال جایزه نقدی

نفر ششم، هفتم و هشتم : لوح سپاس و تندیس جشنواره و مبلغ 3000000ریال جایزه نقدی

کلیه نفرات منتخب فوق الذکر به عنوان میهمان دبیرخانه پنجمین کنگره سراسری شعر رضوی کرمان پذیرش خواهند شد و نشست و های تخصصی و کارگاههای آموزشی به عنوان برنامه های جنبی با حضور میهمانان و اساتید  صاحب نظر برگزار خواهد گردید.

تقویم

مهلت ارسال آثار : 10شهریور 1390

اعلام نتایج : مهر ماه 1390

تاریخ برگزاری کنگره: 9و10 مهر ماه1390

تاریخ برگزاری مراسم اختتامیه در استان : یکشنبه 10  مهر ماه 1390

توضیحات

ارسال آثار از طریق وب سایت انجام می گیرد

آثار ارسالی در دوره های قبلی جشنواره های فرهنگی هنری امام رضا (ع) حائز رتبه و یا برگزیده نگردیده باشد . / هزینه رفت و برگشت شاعران با وسیله نقلیه عمومی( اتوبوس ، قطار) جهت شرکت در کنگره برعهده دبیرخانه است  / حضور شاعران در کنگره و قرائت شعر انتخاب شده الزامی است  و در داوری نهایی آثار  لحاظ خواهد شد./ گزیده آثار کنگره در قالب مجموعه ای به صورت کتاب چاپ و منتشر و به تمامی شرکت کنندگان تقدیم خواهد شد  بدیهی است دبیرخانه در انتخاب و چاپ آثار رسیده مختار خواهد بود . / د رذیل کلیه آثار ارسال ، مشخصات کامل شناسنامه ای ، نشانی پستی ، در صورت امکان نشانی الکترونیکی و شماره تماس قید گردد. / به کلیه هنرمندانی که آثار شان به کنگره راه یابد گواهی شرکت اعطاء می گردد./ آثار شاعران استان کرمان از طریق جشنواره های شعر شهرستانی انتخاب می گردد.

نحوه  ثبت نامه و ارسال آثار از طریق وب سایت

پس از برقراری ارتباط با اینترنت مرورگر خود را باز کنید . آدرس وب سایت کنگره را وارد نمائید . www.Kermanrazavi.ir در صفحه اول روی گزینه ثبت نامه و ارسال آثار کلیک نمائید . در صفحه باز شده موارد خواسته شده را تکمیل نمائید . در قسمت " آثار امکان ارسال 3 اثر وجود دارد" برای ارسال هر یک بر روی دکمه " Browse"  کلیک نمائید و از پنجره باز شده فایل Word مربوط به اثر خود را انتخاب نمائید . در پایان روی دکمه " ارسال " کلیک نموده و منتظر پیغام تایید بمانید.

نشانی پستی " کرمان  ، خیابان شهید کامیاب ، ساختمان مرکزی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمان ، دبیرخانه دائمی کنگره سراسری شعر رضوی

شماره تماس: 220581-2268513-0341 شماره نمابر : 225098- 0341

نشانی سایت و پست الکترونیک:   info@kermanrazavi.ir

 

وزارت فرهنگ وارشاداسلامی / دبیرخانه دائمی جشنواره فرهنگی وهنری امام رضا (ع) / معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / استانداری کرمان / اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمان / انجمن شعر خواجوی کرمانی


اصل خبر : http://www.kermanrazavi.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=105:kermanrazavi&catid=35:news&Itemid=53

 

]]>
فراخوان شعر امر به معروف و نهی از منكر 2011-08-18T07:51:05+01:00 2011-08-18T07:51:05+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/226 باران فروردین از مهمترین اهداف قیام ابا عبدا... الحسین (ع) در واقعه خونباركربلا ترویج و گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منكر بود بر این اساس ایجاد می نماید پیروان آن امام همام بر احیای این دو فریضه مظلوم و فراموش شده و وفاداری به آرمانهای بزرگ سالار شهیدان گامی بلند و تأثیرگذار بردارند. شورای مركزی امر به معروف و نهی ازمنكر هیأت مذهبی از كلیه شاعران و نغمه سرایان گرانقدر دعوت می نماید تا با سرودن اشعار با مضامین امر به معروف و نهی از منكر در این فراخوان شركت نموده و آثار ارزشمند خود را كه رنگ و بوی ع از مهمترین اهداف قیام ابا عبدا... الحسین (ع) در واقعه خونباركربلا ترویج و گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منكر بود بر این اساس ایجاد می نماید پیروان آن امام همام بر احیای این دو فریضه مظلوم و فراموش شده و وفاداری به آرمانهای بزرگ سالار شهیدان گامی بلند و تأثیرگذار بردارند.
شورای مركزی امر به معروف و نهی ازمنكر هیأت مذهبی از كلیه شاعران و نغمه سرایان گرانقدر دعوت می نماید تا با سرودن اشعار با مضامین امر به معروف و نهی از منكر در این فراخوان شركت نموده و آثار ارزشمند خود را كه رنگ و بوی عاشورایی داشته و واقعه كربلای امام حسین (ع) را برای خواننده تداعی نماید ارسال دارند.
الف) مضمون اشعار:
1-  فلسفه نهضت امام حسین (ع) با تأكید بر اهداف ویژه آن بزرگوار ( با قید دو عبارت امر به معروف و نهی از منكر در متن اشعار) شامل:
الف- توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منكر و درك اهمیت آن
ب- ایجاد انگیزه در مردم برای انجام امر به معروف و نهی از منكر
2- با توجه  به تأكیدات مقام معظم رهبری« تذكرلسانی وظیفه همگانی»
ب) مهلت ارسال آثار:
تا پایان ماه مبارك رمضان(1390/06/08)
ج) نحوه و چگونگی ارسال اشعار:
كلیه اشعار به صورت تایپ شده تحت نرم افزار word2003 تهیه و یا بر روی لوح فشرده و به انضمام نسخه چاپ شده در اندازه A4 به یكی از روشهای زیر به دبیرخانه ارسال نمایند.
صندوق پستی 19395/6666
سامانه پیامك 100083930231
sher@setad-ehya.ir
كلیه آثار راه یافته به بخش مسابقه به نام شاعر سراینده به صورت كتاب چاپ شده و در اختیار عمومی قرار می گیرد.
ه) جوایز
به نفرات منتخب جوایز ارزنده ای شامل كمك هزینه عمره، عتبات عالیات و مشهد مقدس و به سایر شركت كنندگان نیز هدایایی اعطاء خواهد شد.
و) آدرس دبیرخانه
پاسداران، دروس، خیابان شهید چیذری، مقابل خیابان شهید راستوان ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منكر

شركت كنندگان در این فراخوان جهت كسب اطلاعات بیشتر می توانند با تلفن ها و یا مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی ذیل ارتباط برقرار نمایند.
دورنویس 22561228
تلفن: 18-22561216
sher@setad-ehya.ir
]]>
جشنواره استانی دانش آموزی مشاعره رضوی 2011-08-18T07:47:56+01:00 2011-08-18T07:47:56+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/225 باران فروردین فراخوان دومین جشنواره استانی مشاعره دانش آموزی چاپ و به تیراژ 4000 نسخه در سطح استان بوشهر توزیع شد. فراخوان دومین جشنواره استانی مشاعره دانش آموزی چاپ و به تیراژ 4000 نسخه در سطح استان بوشهر توزیع شد. به گزارش روابط عمومی ارشاد بوشهر زینب عوض پور مسؤول دبیرخانه جشنواره گفت: دومین جشنواره دانش آموزی مشاعره رضوی استان با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار

فراخوان دومین جشنواره استانی مشاعره دانش آموزی چاپ و به تیراژ 4000 نسخه در سطح استان بوشهر توزیع شد. فراخوان دومین جشنواره استانی مشاعره دانش آموزی چاپ و به تیراژ 4000 نسخه در سطح استان بوشهر توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی ارشاد بوشهر زینب عوض پور مسؤول دبیرخانه جشنواره گفت: دومین جشنواره دانش آموزی مشاعره رضوی استان با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه معارف امام زمان«ع» در دو مرحله شهرستانی و استانی بترتیب 20 فروردین و آبان ماه همزمان دهه کرامت برگزار خواهد شد.

وی افزود: علاقه مندان و داوطلبین می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به مدارس یا ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها مراجعه و فراخوان را دریافت نمایند.

عوض پور در خصوص جوائز مرحله استانی این جشنواره گفت: نفر اول تندیس و لوح تقدیر و سفر به مشهد مقدس و مبلغ 3000000 ریال، نفر دوم تندیس و لوح و سفر مشهد مقدس و مبلغ 2500000 ریال و نفر سوم تندیس و لوح و سفر مشهد مقدس و مبلغ 2000000 تقدیم می شود.

عوض پور خاطر نشان کرد: نفرات برگزیده اول تا پنجم این جشنواره به مرحله کشوری که در استان بوشهر برگزار می شود راه می یابند.

دومین جشنواره دانش آموزی مشاعره رضوی در دو مرحله مقدماتی و استانی و در گروه سنی که شامل دانش آموزان مقاطع تحصیلی راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی می باشد ترسیم و برگزار خواهد شد.

 

]]>
فراخوان لالایی های مذهبی 2011-08-18T07:45:55+01:00 2011-08-18T07:45:55+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/224 باران فروردین اینجانب سیدمحمدحسین موسوی ریشهری مجری بزرگترین طرح قرآنی ، آموزش قرآن قبل از تولد ( طرح لالای فرشته ) قصد داریم جهت هدیه و انس و الفت با rقرآن و عترت در زمان بارداری مادران و نوزادی کودکان از لالایی مذهبی به 4 زبان فارسی ، انگلیسی ، عربی ، ترکی در طرح خود استفاده نماییم لذا از تمامی عاشقان اهل بیت و شاعران عزیز در این زمینه تقاضای همکاری مینماییم باتشکر مدیر دارالقرآن بنی هاشم سید محمد حسین موسوی ریشهری http://www.lalay.ir/ شماره های تماس 66-64-55222863-021  

اینجانب سیدمحمدحسین موسوی ریشهری مجری بزرگترین طرح قرآنی ، آموزش قرآن قبل از تولد ( طرح لالای فرشته ) قصد داریم جهت هدیه و انس و الفت با rقرآن و عترت در زمان بارداری مادران و نوزادی کودکان از لالایی مذهبی به 4 زبان فارسی ، انگلیسی ، عربی ، ترکی در طرح خود استفاده نماییم لذا از تمامی عاشقان اهل بیت و شاعران عزیز در این زمینه تقاضای همکاری مینماییم

باتشکر مدیر دارالقرآن بنی هاشم

سید محمد حسین موسوی ریشهری

http://www.lalay.ir/

شماره های تماس

66-64-55222863-021

 

]]>
دومین جشنواره خصوصی “داستان کوتاه پایداری” به همت انتشارات هزاره ی ققنوس 2011-08-18T07:42:57+01:00 2011-08-18T07:42:57+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/223 باران فروردین موضوع جشنواره:موضوع کلی که برای آثار در نظر گرفته است “هشت سال پایداری ملت ایران در مقابل تجاوز بیگانه” است . تمامی موضوعات پیرامون جنگ عراق علیه ایران و نیز تاثیرات پس از آن ، ایثارگران ،‌پشت  جبهه و … در این محدوده قرار می گیرند.قالب و شرایط  آثار ارسالی:آثار می بایست در قالب داستانک یا داستان کوتاه کوتاه ( Flash Fiction)، داستان کوتاه (short  story ) و داستان مینی مال باشد. به عبارت دیگر حجم و تعداد سطور داستان از یک صفحه بیشتر نباشد. بدیهی است داستان‌های بلند به مرحله نهایی دا

موضوع جشنواره:

موضوع کلی که برای آثار در نظر گرفته است “هشت سال پایداری ملت ایران در مقابل تجاوز بیگانه” است . تمامی موضوعات پیرامون جنگ عراق علیه ایران و نیز تاثیرات پس از آن ، ایثارگران ،‌پشت  جبهه و … در این محدوده قرار می گیرند.

قالب و شرایط  آثار ارسالی:
آثار می بایست در قالب داستانک یا داستان کوتاه کوتاه ( Flash Fiction)، داستان کوتاه (short  story ) و داستان مینی مال باشد. به عبارت دیگر حجم و تعداد سطور داستان از یک صفحه بیشتر نباشد. بدیهی است داستان‌های بلند به مرحله نهایی داوری راه داده نخواهند شد.
آثار ارسالی نباید در جشنواره های دیگر حائز رتبه شده باشد و تعداد داستان‌های ارسالی از سوی یک نویسنده برای شرکت در جشنواره  محدودیتی ندارد.

 زمان ارسال آثار :مهلت ارسال تا بیست شهریور ماه سالجاری۱۳۹۰ است

نحوه ارسال آثار :

-ارسال  فایل داستان به ایمیل nashr_1000@yahoo.com
-ارسال لینک  یا متن داستان خود را در بخش نظرات وبلاگ  و  سایت  جشنواره
-ارسال داستان به آدرس تهران  صندوق پستی ۱۳۸-۱۵۷۱۵
-ارسال داستان از طریق پیامک به شماره ۰۹۱۲۵۱۱۰۷۲۸                                                 
-تحویل داستان به دبیر خانه جشنواره  واقع در تهران خیابان انقلاب – خیابان رامسر – پلاک ۱ – طبقه اول – واحد ۵ -تلفن ۸۸۳۱۷۸۳۲

  مجموعه آثار برگزیده این جشنواره توسط نتشارات هزاره ققنوس در قالب یک کتاب منتشر خواهد شد.

بخش جنبی:
علاقمندان می‌توانند مقالات خود را درمحور های زیر به دبیر خانه ارسال نمایند . مقالات برگزیده در کتاب جشنواره منتشر و در مراسم اختتامیه قرائت خواهد شد.

 داستان‌های فلش فیکشن  چرایی و چگونگی  شکل گیری
نقش و جایگاه  داستان‌های فلش فیکشن  در فرهنگ شرق و ایران
ادبیات پایداری و  داستان‌های فلش فیکشن 
ظرفیت های داستان‌های فلش فیکشن  برای انتقال فرهنگ

فهرست آثار رسیده به جشنواره سال ۹۰:

خلاصه گزارش دوره اول:

سال گذشته اولین دوره این جشنواره برگزار شد . در مراسم اختتامیه  به برگزیده گان سکه بهار آزادی و جوایز نفیس دیگر اهدا شد. همچنین آثار منتخب در سه کتاب تحت عنوان « کتاب پایداری ۸۹»منتشر شد که رونمایی از این کتاب در روزهای پایانی سال ۱۳۸۹ برگزار گردید

مشارکت کنندگان :

انتشارات  هزاره ققنوس       خانه کتاب      انتشارات سفیر اردهال

]]>
دومین دوره جایزه ادبی چراغ مطالعه 2011-08-18T07:39:47+01:00 2011-08-18T07:39:47+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/222 باران فروردین بار دیگر به پیاده روی ما بیایید و با ما قدم بزنید، تا بعد از یک خستگی خلسه آور، نیمه شب که به خانه برمی گردیم، پشت میزمان بنشینیم، چراغ مطالعه مان را روشن کنیم و رهاوارتر از همیشه در لایتناهی کلمات گم بشویم. از امروز هر کس که فکر می کند پیشنهادی تازه، هر چند کوچک در ادبیات دارد به جشن كوچك ما بپیوندد و  داستان های کوتاه منتشر نشده اش را حداكثر تا 31 ام شهریورماه 90به نشانی:شیراز – صندوق پستی 19- 718773 بفرستد.و یا با فایل word به یكی از رایانامه های زیر ارسال نماید:info@relamp.i

بار دیگر به پیاده روی ما بیایید و با ما قدم بزنید، تا بعد از یک خستگی خلسه آور، نیمه شب که به خانه برمی گردیم، پشت میزمان بنشینیم، چراغ مطالعه مان را روشن کنیم و رهاوارتر از همیشه در لایتناهی کلمات گم بشویم.

از امروز هر کس که فکر می کند پیشنهادی تازه، هر چند کوچک در ادبیات دارد به جشن كوچك ما بپیوندد و

 داستان های کوتاه منتشر نشده اش را حداكثر تا 31 ام شهریورماه 90به نشانی:شیراز – صندوق پستی 19- 718773 بفرستد.و یا با فایل word به یكی از رایانامه های زیر ارسال نماید:info@relamp.ir relampaward@gmail.comrelampaward@yahoo.comو برای اطلاعات بیشتر به وبگاه http://relamp.ir رجوع کنید.

]]>
ششمین جشنواره سراسری طنز مکتوب 2011-08-18T07:36:33+01:00 2011-08-18T07:36:33+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/221 باران فروردین دفتر طنز حوزه هنری، فراخوان آثار ششمین جشنواره سراسری طنز مکتوب را اعلام کرد. این فراخوان به شرح زیر است: دفتر طنز حوزه هنری، ششمین جشنواره سراسری طنز مکتوب را برگزار می‌کند. علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را با در نظر گرفتن مقررات جشنواره در رشته‌های: ـ شعر ـ نثر ـ مقاله ـ داستان کوتاه و  ـ فیلمنامه کوتاه در دو بخش آزاد و ویژه (با موضوع «تحریم») به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. به برگزیدگان در هر رشته جوایزی نفیس، دفتر طنز حوزه هنری، فراخوان آثار ششمین جشنواره سراسری طنز مکتوب را اعلام کرد. این فراخوان به شرح زیر است: دفتر طنز حوزه هنری، ششمین جشنواره سراسری طنز مکتوب را برگزار می‌کند. علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را با در نظر گرفتن مقررات جشنواره در رشته‌های:
ـ شعر
ـ نثر
ـ مقاله
ـ داستان کوتاه
و 
ـ فیلمنامه کوتاه
در دو بخش آزاد و ویژه (با موضوع «تحریم») به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. به برگزیدگان در هر رشته جوایزی نفیس، دیپلم افتخار، لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.
شرایط آثار متقاضی:
1.
آثار ارسالی به این جشنواره نباید قبلاً در جشنواره دیگری برگزیده شده باشند.
2.
آثار به صورت تایپ شده همراه با لوح فشرده متن و مشخصات دقیق، نشانی و شماره تماس شرکت کننده، ارسال شود.
3.
در بخش نثر و داستان کوتاه، ذکر عنوان رشته الزامی است.
4.
حداقل آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره در هر رشته به شرح زیر است: 
الف. شعر 3 اثر
ب. نثر 3 اثر
پ. داستان کوتاه 2 اثر
ت. فیلمنامه کوتاه 2 اثر،  
ث. مقاله 1 اثر
5.
در بخش‌های داستان کوتاه و فیلمنامه کوتاه، حجم آثار ارسالی از 5 صفحه آ4 با فونت معمولی بیشتر نباشد.
6.
 آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه اول شهریور ماه 1390 است.
تلفن تماس: 88918300 - 84172326
نشانی اینترنتی: Info@daftaretanz.com

]]>
چهارمین دوره جایزه شعر زنان ایران «خورشید» 2011-08-18T07:34:46+01:00 2011-08-18T07:34:46+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/220 باران فروردین چهارمین دوره جایزه شعر زنان ایران «خورشید» دی ماه امسال به عنوان جایزه بهترین کتاب شعر سال زنان برگزار می‌شود. بهاره رضایی که در این دوره دبیری جایزه «خورشید» را بر عهده دارد، داوران چهارمین دوره این جایزه را که همگی از میان زنان شاعر، پژوهشگر و منتقد انتخاب شده‌اند معرفی کرد. وی گفت: بنفشه حجازی، شاعر، نویسنده و پژوهشگر؛ آزیتا قهرمان، شاعر، نویسنده و مترجم؛ رؤیا تفتی، شاعر و منتقد ادبی؛ گراناز موسوی، شاعر، مترجم و فیلمساز و سپیده جدیری، شاعر، مترجم و بنیانگذار جایزه‌ «خورشید» کار دا چهارمین دوره جایزه شعر زنان ایران «خورشید» دی ماه امسال به عنوان جایزه بهترین کتاب شعر سال زنان برگزار می‌شود.

بهاره رضایی که در این دوره دبیری جایزه «خورشید» را بر عهده دارد، داوران چهارمین دوره این جایزه را که همگی از میان زنان شاعر، پژوهشگر و منتقد انتخاب شده‌اند معرفی کرد.

وی گفت: بنفشه حجازی، شاعر، نویسنده و پژوهشگر؛ آزیتا قهرمان، شاعر، نویسنده و مترجم؛ رؤیا تفتی، شاعر و منتقد ادبی؛ گراناز موسوی، شاعر، مترجم و فیلمساز و سپیده جدیری، شاعر، مترجم و بنیانگذار جایزه‌ «خورشید» کار داوری این دوره را به عهده دارند.

رضایی عنوان کرد: از امسال روندی که  در دو دوره‌ پیشین جایزه، مبنی بر اضافه شدن برگزیده‌ هر دوره به هیئت داوران دوره‌ بعدی، در پیش گرفته بودیم، لغو می‌شود.

وی توضیح داد: امسال هم مانند سال گذشته، تمام کتاب‌های شعر زنان ایرانی اعم از انتشار یافته و انتشار نیافته حق حضور و شرکت در جایزه شعر زنان ایران «خورشید» را خواهند داشت.

طبق این فراخوان تمام زنان شاعری که تاریخ چاپ اول مجموعه شعر آنها در صفحه شناسنامه کتاب، سال ۱۳۸۹ باشد یا سند اعلام وصول آن در سال ۱۳۸۹ صادر شده باشد، می‌توانند تا پایان مرداد ماه ۱۳۹۰ با ارسال شش نسخه از کتاب خود به آدرس تهران، صندوق پستی ۶۴۳/۱۴۱۸۵ در این رقابت شرکت کنند.

کتاب‌های شرکت‌کننده باید هر کدام سروده فقط یک شاعر باشد. مجموعه شعر از چند شاعر در یک مجلد و همچنین مجموعه‌های ترکیبی شعر و داستان، یا ترجمه سروده‌های شاعران غیر ایرانی به فارسی در رقابت شرکت داده نخواهد شد.

همچنین زنان شاعری که قصد دارند با کتاب شعر منتشرنشده در این رقابت حضور یابند، می‌توانند فایل word یا پی‌دی‌اف کتاب خود را که تعداد صفحات آن دست کم باید به 40 صفحه A4 برسد، تا پیش از پایان مهلت ذکر شده به نشانی bahareh.rezai@gmail.com ارسال کنند.

جایزه «خورشید» دی ماه هر سال به مناسبت تولد فروغ فرخزاد در مراسمی به بهترین کتاب شعر نگاشته شده زنان ایران در سال قبل اهدا می‌شود.]]>
فراخوان پنجمین جشنواره شعر استانی "دفاع‌ مقدس" - ایلام 2011-08-18T07:33:00+01:00 2011-08-18T07:33:00+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/219 باران فروردین فراخوان پنجمین جشنواره شعر دفاع‌ مقدس استان ایلام در سال 90 به همت اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس این استان منتشر شده است. پنجمین جشنواره شعر دفاع‌مقدس استان ایلام در 4 بخش اشعار «دفاع‌مقدس»،«مقاومت بین‌الملل»،«نگاه عاشورایی به دفاع‌مقدس» و «كودك و نوجوان» برگزار می‌شود. شاعران ایلامی می‌توانند آثار خود در موضوعات یاد شده را حداكثر تا پایان مهر ماه سال 1390، به نشانی «ایلام، میدان دفاع‌مقدس، اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان ایلام» و یا به صندوق پستی فراخوان پنجمین جشنواره شعر دفاع‌ مقدس استان ایلام در سال 90 به همت اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس این استان منتشر شده است.

پنجمین جشنواره شعر دفاع‌مقدس استان ایلام در 4 بخش اشعار «دفاع‌مقدس»،«مقاومت بین‌الملل»،«نگاه عاشورایی به دفاع‌مقدس» و «كودك و نوجوان» برگزار می‌شود.

شاعران ایلامی می‌توانند آثار خود در موضوعات یاد شده را
 حداكثر تا پایان مهر ماه سال 1390، به نشانی «ایلام، میدان دفاع‌مقدس، اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان ایلام» و یا به صندوق پستی 494 ـ 69315 ارسال كنند.

چهارمین جشنواره شعر دفاع‌مقدس استان ایلام، سال گذشته با بررسی بیش از 200 قطعه شعر برگزار شد و دست‌اندركاران این جشنواره پیش‌بینی می‌كنند كه بیش از 250 اثر به دبیرخانه پنجمین جشنواره شعر دفاع‌مقدس استان ایلام ارسال شوند.

جشنواره‌های شعر دفاع‌مقدس، همه ساله در 30 استان و 4 منطقه در اطراف تهران، در 4 حوزه«شعر عاشورایی»(جایزه ادبی سیدحسن حسینی)،«شعر دفاع‌مقدس»(جایزه ادبی قیصر امین‌پور)، «شعر پایداری و مقاومت»(جایزه ادبی قدس) و «شعر كودك و نوجوان» و به عنوان مقدمه‌ كنگره سراسری و سالانه شعر دفاع مقدس برگزار می‌شوند.

بیستمین كنگره سراسری شعر دفاع‌مقدس، امسال به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار خواهد شد
]]>
همایش منطقه ای عفاف و حجاب در قالب مقاله نویسی 2011-08-18T07:30:21+01:00 2011-08-18T07:30:21+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/218 باران فروردین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود نخستین همایش منطقه ای عفاف و حجاب را برگزار می نماید.شرایط همایش:1- مقالات به صورت تایپ شده ارسال شود2-هر نویسنده می تواند تا سه مقاله به دبیرخانه همایش ارسال نماید.3- به برگزیدگان جوایز نفیسی اهدا می گردد. مهلت ارسال اثر 5 شهریور 1390 زمان برگزاری همایش 15 شهریور 1390 آدرس دبیرخانه:استان لرستان شهرستان دورود اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دبرخانه همایش مقاله نویسی بررسی راهكارهای گسترش عفاف و حجاب تلفن تماس 06654244083 ایمیل همایش:hejabedorou اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود نخستین همایش منطقه ای عفاف و حجاب را برگزار می نماید.شرایط همایش:1- مقالات به صورت تایپ شده ارسال شود2-هر نویسنده می تواند تا سه مقاله به دبیرخانه همایش ارسال نماید.3- به برگزیدگان جوایز نفیسی اهدا می گردد.

مهلت ارسال اثر 5 شهریور 1390 زمان برگزاری همایش 15 شهریور 1390

آدرس دبیرخانه:استان لرستان شهرستان دورود اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دبرخانه همایش مقاله نویسی بررسی راهكارهای گسترش عفاف و حجاب تلفن تماس 06654244083

ایمیل همایش:hejabedoroud1390@yahoo.com

]]>
دومین جشنواره منطقه ای شعر طنز "لبخنده" 2011-08-18T07:29:21+01:00 2011-08-18T07:29:21+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/217 باران فروردین انجمن ادبی فردوسی الیگودرز با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی الیگودرز و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار می کند. دبیرخانه جشنواره از شعرای طنزپرداز استانهای: « ایلام ، اصفهان ، مرکزی ، خوزستان ، کهکیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری ، کرمانشاه ، همدان و لرستان » دعوت به شرکت و همکاری می نماید . شرایط شرکت: 1- حداقل سن شرکت کنندگان  15 سال تمام تعیین شده است. 2- قالب ، زبان و لهجه اشعار به فراخور منطقه آزاد است. 3- اشعا

انجمن ادبی فردوسی الیگودرز با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی الیگودرز و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار می کند. دبیرخانه جشنواره از شعرای طنزپرداز استانهای: « ایلام ، اصفهان ، مرکزی ، خوزستان ، کهکیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری ، کرمانشاه ، همدان و لرستان » دعوت به شرکت و همکاری می نماید .

شرایط شرکت:

1-
حداقل سن شرکت کنندگان  15 سال تمام تعیین شده است. 2- قالب ، زبان و لهجه اشعار به فراخور منطقه آزاد است. 3- اشعار می بایست صرفاً در موضوع فرهنگ عمومی سروده باشند؛ بدیهی است اشعاری که موجب هتک حرمت به قوم ، طایفه ، گروه ، فرقه یا شخصی بوده و در موضوعاتی چون مذهب ، ملیت ، سیاست ورود پیدا کرده باشند از چرخه داوری و شرکت در جشنواره حذف خواهند شد. 4- اشعار با فونت  zar 14   و  در  یک طرف برگ a4 نوشته شده باشند. 5- ارسال یک قطعه عکس «جهت اسکن در تقدیرنامه» ، قید مشخصات شناسنامه ای ، تلفن تماس و آدرس پستی شاعر ضروری می باشد.


آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره :  سی ام مرداد ماه ۹۰

جوایز:

دبیرخانه جشنواره به انتخاب هیأت محترم داوران به 15 نفر افراد برگزیده جشنواره مبلغ 200 هزارتومان جایزه نقدی به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد نمود.         
زمان برگزاری: شهریور ۱۳۹۰ 
مکان برگزاری: سالن مجتمع فرهنگی هنری سیمرغ

آدرس دبیرخانه:
لرستان/ شهرستان الیگودرز/ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی/صندوق پستی 124 / دبیرخانه جشنواره.

نمابر: 2220960- 0664   ــ  تلفن های تماس:   2229197 - 2220961- 0664

وبلاگ انجمن ادبی: www.eyham.blogfa.com  / 

ایمیلEyham62@yahoo.com

 

]]>
مسابقه داستان نویسی شازده کوچولو 2011-08-18T07:03:03+01:00 2011-08-18T07:03:03+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/216 باران فروردین ویژه ی کودکان و نوجوانان داستان نویسشما! بله همه ی شما کودکان و نوجوانان عزیزی که تا قبل از اول مهرماه امسال، یعنی قبل از این که به کلاس جدید بروید، زیر 15 سال، سن دارید؛ این نوشته برای شماست.همین الان قلم تان را بردارید، و تصمیم بگیرید یک قصه بنویسید. فرقی نمی کند در مورد چی باشد، یا اصلا چه اندازه باشد، فقط کوتاه باشد. حدااقل که ندارد، اما حداکثر هزار کلمه، یعنی تقریبا چهار صفحه. اما اگر موضوعی پیدا کردید، که می بینید باید بلندتر هم باشد اشکال ندارد. می خواهیم راحت باشید.فقط خوب بگردید! مطمئنم ویژه ی کودکان و نوجوانان داستان نویس


شما! بله همه ی شما کودکان و نوجوانان عزیزی که تا قبل از اول مهرماه امسال، یعنی قبل از این که به کلاس جدید بروید، زیر 15 سال، سن دارید؛ این نوشته برای شماست.همین الان قلم تان را بردارید، و تصمیم بگیرید یک قصه بنویسید. فرقی نمی کند در مورد چی باشد، یا اصلا چه اندازه باشد، فقط کوتاه باشد. حدااقل که ندارد، اما حداکثر هزار کلمه، یعنی تقریبا چهار صفحه. اما اگر موضوعی پیدا کردید، که می بینید باید بلندتر هم باشد اشکال ندارد. می خواهیم راحت باشید.فقط خوب بگردید! مطمئنم که هر کدام تان، یکی از آن جادویی هایش را توی جامدادی تان قایم کرده اید. همین که برش دارید، خودش کلمات را روی کاغذتان می ریزد. خیالتان راحت! حتا اگر تا به حال داستان ننوشته اید، و یا اصلا نمی دانید داستان چه شکلی است، همین که شروع کنید، خودش این کار را برای تان می کند! امتحان کنید! اصلا اشکال ندارد که چندتا نقص هم داشته باشد، بزرگترین نویسنده ها هم، داستان شان بدون اشکال نیست. فقط از قلم مخصوص خودتان استفاده کنید! آن وقت داستان تان، آن قدر قشنگ و پر از ماجراهای جالب می شود، که خودتان هم تعجب می کنید. ما هم بیشتر از هر چیزی به همین خلاقیت کودکانه ی شما نمره می دهیم. نیازی نیست حتما موضوع عجیب و غریبی پیدا کنید، هرچیزی که متعلق به دنیای کودکی یا نوجوانی تان باشد، برای ما جذاب است. مثلا همین دور و برتان را نگاه کنید، آن قدر اتفاقات جالب دارد که می توانید با کمی تغییر، به داستان تبدیلش کنید، یا اصلا می توانید تصور کنید که مثل شازده کوچولو به جاهای قشنگ و ناشناخته ای سفر کرده اید.قرار ما هم تا پانزدهم شهریورماه. بعد از آن ما تمام داستان ها را جمع می کنیم و به داورها می دهیم، تا آن ها قشنگ ترین داستان را پیدا کنند، و نفر اول و شاهزاده ی سرزمین قصه ها را از بین شما انتخاب کنند و به عنوان "شازده کوچولو" ی داستان نویسی ایران معرفی کنند.داستان هایتان را می توانید هم از طریق پست به این آدرس بفرستید :شیراز . صندوق پستی 19-718773یا ای میلش کنید به : princeprize2011@gmail.com   یا هم این که برای ما از طریق همین وبلاگ، کامنت کنید.http://princeprize.blogfa.com ]]>
نهمین جشنواره فرهنگی هنری ره آورد سرزمین نور 2011-06-09T16:47:14+01:00 2011-06-09T16:47:14+01:00 tag:http://farakhan.mihanblog.com/post/215 باران فروردین فراخوان نهمین جشنواره فرهنگی هنری ره آورد سرزمین نور اعلام شد.موضوعات جشنواره:1.       جنگ و دفاع مقدس حماسه بزرگ و جاویدان ملت ایران2.       دفاع مقدس و پیوند با حماسه عاشورای امام حسین (ع)3.       حق مقاومت و پایداری در دفاع  از ارزش های انقلاب اسلامی4.       بیان ارزشهای شهادت و ایثار و معرفی شهدا و جانبازان و آزادگان به عنوان یادگاران هش

فراخوان نهمین جشنواره فرهنگی هنری ره آورد سرزمین نور اعلام شد.


موضوعات جشنواره:

1.       جنگ و دفاع مقدس حماسه بزرگ و جاویدان ملت ایران

2.       دفاع مقدس و پیوند با حماسه عاشورای امام حسین (ع)

3.       حق مقاومت و پایداری در دفاع  از ارزش های انقلاب اسلامی

4.       بیان ارزشهای شهادت و ایثار و معرفی شهدا و جانبازان و آزادگان به عنوان یادگاران هشت سال دفاع مقدس

5.       تقویت روحیه مذهبی و ملی برای حفظ انقلاب اسلامی

6.       حفظ انقلاب اسلامی رسالت ملت بزرگ ایران اسلامی

7.       ترسیم معنویت حاکم بر سرزمین های نور (مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس)

 

شرایط و مقررات کلی شرکت در جشنواره:

1.       شرکت در نهمین جشنواره فرهنگی هنری ره آورد سرزمین نور برای همه آزاد است.

2.       آثار ارسالی باید به طور مشخص برای یکی از بخش های جشنواره باشد. اما علاقمندان می توانند در بیش از یک بخش (به دلخواه) شرکت نمایند.

3.       تکمیل دقیق فرم اطلاعات فردی و تعیین گروه سنی برای داوری اثر ارسالی الزامی است.

گروه سنی نوجوان (تا 19 سال)

گروه سنی جوان (20 تا 28سال)

گروه سنی بزرگسال (29 سال به بالا)

ـ فرم های ناقص در بررسی های اولیه حذف و داوری آثار ضمیمه آنها انجام نخواهد شد.

4.       کلیه آثار ارسالی می بایست تولیدی سالهای 89 و 90 و مرتبط با موضوعات بخش های مختلف جشنواره باشد.

5.       حداکثر یک ماه پس از ارسال اثر از طریق صندوق پستی و بلافاصله پس از اتمام ثبت نام و ارسال اثر از طریق سایت www.koolebar.ir کد رهگیری به متقاضیان اختصاص خواهد یافت که مبنای مکاتبات بعدی دبیرخانه با آنان خواهد بود.

6.       از برگزیدگان هر بخش و گروه سنی در مراسم پایانی اختتامیه که در آبان ماه 90 برگزار می شود تقدیر خواهد شد.

7.       سفر حج عمره و عتبات عالیات بخشی از جوایز این دوره خواهد بود.

8.       آثار برگزیده و راه یافته به نمایشگاه در قالب کتاب و لوح فشرده منتشر خواهد شد.

9.       به کلیه شرکت کنندگان که آثارشان به نمایشگاه راه یابد گواهی شرکت اعطاء خواهد شد.

10.    ثبت نام و ارسال آثار می تواند به صورت اینترنتی از طریق سایت www.koolebar.ir   و یا از طریق صندوق پستی 1967-15815 صورت گیرد.

11.    کلیه آثار نوشتاری می بایست با فونت(قلم) زر، لوتوس یا میترا با اندازه قلم 14 در محیط word2003 و در قطع A4 تایپ و همراه با CD (لوح فشرده) ارسال و یا در بخش مربوطه در ثبت نام اینترنتی در سایت فوق ضمیمه گردد.

شرایط تخصصی بخش های جشنواره

بخش خاطره نویسی:

1.       کلیه زائرین سرزمین نور می توانند با ارسال خاطرات خود از این سفر معنوی در جشنواره شرکت نمایند.

2.       محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

3.       مطالب حداکثر تا 10 صفحه با فوت(قلم) زر، لوتوس، یا میترا با اندازه قلم 14 در محیط word 2003  و در قطع A4  تایپ و همراه با پرینت آن بر روی یک طرف کاغذ سفید ارسال گردد.

4.       رعایت معیارهای خاطره مانند موضوع(تازگی، نگاه نو، نقل قول مستقیم، وحدت موضوع) و پرداخت (نثر، فضا سازی، شخصیت پردازی) الزامی است. 

بخش متن ادبی:

1.       محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

2.       مطالب حداکثر تا 5 صفحه با فونت(قلم) زر، لوتوس یا میترا با اندازه 14 در محیط word 2003  و در قطع A4 تایپ و همراه با پرینت آن بر روی یک طرف کاغذ سفید ارسال گردد.

3.       فقط مطالب مرتبط با موضوعات جشنواره مورد بررسی قرار می گیرد.

4.       رعایت معیارهای متن ادبی از قبیل روانخوانی، همیت، حس برانگیزی عاطفه، نگاه نو، مانایی در ذهن مخاطب، امید بخشی، تحرک آفرینی و ... الزامی است.

بخش داستان کوتاه:

1.       محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

2.       مطالب حداکثر تا 15 صفحه با فونت(قلم) زر، لوتوس یا میترا با اندازه 14 در محیط word 2003  و در قطع A4 تایپ و همراه با پرینت آن بر روی یک طرف کاغذ سفید ارسال گردد.

3.       رعایت معیارهای داستان کوتاه از قبیل طرح، انسجام و زیبایی ـ پرداخت شخصیت اصلی با قهرمان داستان، تناسب، زیبایی، تازگی، ارزش و ... الزامی است.

بخش شعر:

1.       در انتخاب نوع و قالب اشعار محدودیتی وجود ندارد.

2.       هرفرد می تواند حداکثر 4 قطعه شعر ارسال نماید.

3.       موضوعات و محورهای اشعار می تواند یکی از موارد زیر باشد:

الف)تقویت روحیه مذهبی و ملی برای حفظ انقلاب و میهن

ب) بیان ارزش های شهادت و ایثار و معرفی شهدا، جانبازان و آزادگان

ج) ایجاد و انگیزش حق مقاومت و پایداری در دفاع از ارزشها

د) پرداختن به جنگ و دفاع مقدس به عنوان حماسه بزرگ و جاویدان ملت ایران

ه) دفاع مقدس در پیوند با حماسه عاشورایی امام حسین(ع).

4.       رعایت ویژگی های فنی اشعار مانند توجه به زبان شعر امروز، استفاده مناسب از عناصر شعری متناسب با هر قالب، تازگی، غنا، انسجام و آرایش پیام شعر ، آفرینش مضمون تازه در موضوعات الزامی است.

فرم ثبت نام و شرایط بخش های عکس+فیلم و فیلمنامه+وبلاگ در بخش ادامه مطلب

فرم ثبت نام

  1. علاقه مندان به شركت در جشنواره می بایست پس از تكمیل اطلاعات فردی آن را به همراه آثار ارسال نمایید.
.......
نظر سنجی:
نظر سنجی شماره 10 با 255 شرکت کننده به اتمام رسید. نتایج انشاالله در پست بعدی اعلام می شود. ضمنا با توجه به زمان کم برخی نظر سنجی ها مجددا نظر سنجی های با اهمیت تر قبلی برای اعلام نظر دوستان فعال می شود. 
]]>